Teneryfa - oceny wg. turystów:
średnia 0.05 na podstawie 20 opinii
Cam. los Piquetes 51, Icod de los Vinos
brak opinii 0

Cueva del Viento to piąta co do wielkości największa jaskinia polawowa na świecie (pierwsze cztery miejsca należą do jaskiń na Hawajach). Jej nazwa nie jest przypadkowa. Zawdzięczamy ją wiatrom, które wytwarzane są wewnątrz tuneli.

 

Wnętrze jaskini to ogromna sieć labiryntów pełna niezliczonych podziemnych krajobrazów. Obecnie długość tunelu szacuje się na około 18 km. Cały kompleks składa się z trzech poziomów grot, co jest fenomenem na skalę światową. Jak dotąd nie odkryto żadnej innej tego typu jaskini polawowej, która składałaby się z tylu pięter.

 

Badania archeologiczne prowadzone w tym miejscu wykazały, że jaskinia była znana Guanczom (rdzennej ludności Wysp Kanaryjskich) już ponad 2000 lat temu. Mimo to aż do 1776 roku nie znajdziemy o niej żadnej wzmianki w danych historycznych, a jej dokładnej eksploracji dokonano dopiero w 1969 roku. 

 

Godziny otwarcia: Od kwietnia do września: w poniedziałki środy, czwartki i piątki od 9:00 do 19:00, we wtorki, soboty i niedziele od 9;00 do 16:30. Od października do marca: w czwartki od 9:00 do 18:00, w pozostałe dni od 9;00 do 17:00

Dostępność noclegów w obiekcie wolne dni zajęte dni
Brak opinii turystów. Dodaj pierwszą!
Dodaj Opnię
Ta reklama została wyświetlona: 1732 razy

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: teneryfa.com.pl!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!

your image
your image
your image