Teneryfa - oceny wg. turystów:
średnia 0.05 na podstawie 20 opinii
, Icod de los Vinos
brak opinii 0

Icod de los Vinos to kolejne bardzo popularne wśród turystów miasto Teneryfy, a którego dzieje rozpoczynają się na przełomie XV-XVI wieku. Jego zaletą jest lokalizacja w wyjątkowo żyznym i doskonałym dla rozwoju rolnictwa regionie w północnej części wyspy, dlatego też przybywając tutaj nie możemy narzekać na brak płodów rolnych jak banany czy winorośle, a co za tym idzie doskonałe wina produkowane lokalnie. Najbardziej charakterystycznymi punktami miasta są jego starówka, a także najstarsze smocze drzewo i największa wulkaniczna jaskinia w Europie. 

 

Cała gmina Icod de los Vinos to również spore centrum rozrywkowe Teneryfy, bowiem słynie ono z licznych festiwali i uroczystości jak Virgen del Amparo,  Cestos y bollos Santa Bárbara, Santísimo Cristo del Calvario czy San Andrés Apóstol - Tablas de San Andrés. Centrum miasta  Icod de los Vinos zlokalizowane jest wokół placu Plaza Andres de Lorenzo Careres, do którego prowadzą majestatyczne schody. Urzekają tutaj wiekowe drzewa oraz bogactwo niezwykłych roślin, a także szereg pomników, popiersi i fontanna. W sercu placu warto odwiedzić również kościół Iglesia de San Marcos, który przykuwa uwagę barokowym ołtarzem, a z zewnątrz imponującą czterokondygnacyjną dzwonnicą. Warto pospacerować po mieście, odkrywając jego zakątki jak Plaza de la Pila z ozdobną fontanną, czy malowniczy ogród botaniczny Parque del Drago. Ten niezwykły ogród to miejsce w którym warto zabawić chwilę, bowiem znajduje się w nim symbol Icod de los Vinos, czyli smocze drzewo, będące najstarszym drzewem tego gatunku, jakie spotkać można na wyspie – jego wiek szacuje się na około 600-800 lat!

 

Do głównym atrakcji okolicy Icod de los Vinos zaliczyć można między innymi jaskinie Cueva de San Marcos i Cueva del Viento, a także słynne „piramidy” kamienne, które zostały ponoć wykonane przez samych Guanczów (rdzennych mieszkańców Teneryfy). Odwiedzając Icod de los Vinos można nacieszyć się również plażowaniem na  czarnych, wulkanicznych plażach Playa de San Marcos i Playa del Monis.

Dostępność noclegów w obiekcie wolne dni zajęte dni
Brak opinii turystów. Dodaj pierwszą!
Dodaj Opnię
Ta reklama została wyświetlona: 1705 razy

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: teneryfa.com.pl!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!

your image
your image
your image