Teneryfa - oceny wg. turystów:
średnia 0.05 na podstawie 20 opinii

Jeżeli wybierasz się na Teneryfę z rodziną lub jesteś pasjonatem piękna przyrody, Loro Parque to punkt wyprawy, którego nie można pominąć. Powstały w 1972 roku park, zasłynął jako pierwszy w Europie organizator spektakli z udziałem papug, a dzisiaj, można wziąć udział w pokazach, w których uczestniczą różnorodne egzotyczne zwierzęta.

Ogromny kompleks obejmuje ponad 33 hektary, łącząc w sobie bajecznie piękną, egzotyczną roślinność, niezwykłe i rzadkie okazy zwierząt, wspaniałe atrakcje jak zajęcia edukacyjne i rozrywkowe, oraz wiele wiele innych. To miejsce jest połączeniem doskonały bowiem obejmuje zoo, jest niezwykłym ogrodem botanicznym, oceanarium, czy parkiem rozrywki.

Do największych atrakcji Loro Parku należą:

  • pokazy delfinów i orek
  • pokazy papug i lwów morskich
  • rekiny, płaszczki, aligatory
  • flamingi, jaguary, pingwiny, mrówkojady i iguany

 

Loro Parque to zakątek Teneryfy, w którym spotkać można zwierzęta z całego świata, a poza wspomnianymi już wcześniej papugami, które kochają tutejsze środowisko niczym w dżungli, zobaczyć można także różowe flamingi, szympansy, goryle, jaguary, iguany, tygrysy, mrówkojady, ogromne żółwie, małpy titi, aligatory, żółwie olbrzymie, wydry, nutrie, surykatki, ptaki z rodziny żurawi czy leniwce, a także kilkaset rodzajów ryb i gadów.

Można wziąć udział w uroczych pokazach, w których główne role przypadają delfinom, orkom, pingwinom czy lwom morskim. Zachwycają tutaj również spektakle barwnych meduz, a naprawdę ogromnym zainteresowaniem cieszy się Akwarium, które podzielone na 12 tematycznych obszarów, pozwala zobaczyć niezwykłości Oceanu Atlantyckiego – w tym tunel pod akwenem z majestatycznymi rekinami.

 Kompleks Loro Parque pełen jest bujnej, tropikalnej roślinności, a szczególną popularnością cieszy się ogród z orchideami. Można odwiedzić tutaj również tajską wioskę, muzeum antycznej porcelany, zaszaleć w parku linowym lub wybrać się do Kinderlandii i przejechać się imponującym roller coasterem. Park wspiera ochronę zagrożonych gatunków, dlatego można dowiedzieć się tutaj wiele o różnych zwierzętach, ich zwyczajach, itp. poprzez udział w seansach animacji „Rio” oraz licznych dokumentów przybliżających tajemnice świata fauny i flory. 

 

 

Dostępność noclegów w obiekcie wolne dni zajęte dni
Oceny turystów:
Średnia ocena:
4.75
Standard obiektu:
czy polecasz innym?
cena
obsługa
atrakcyjność dla dzieci
dodaj opinieDodaj opinię
Opinie gości:
2021
Marcin Kowal
Super miejsce. najlepsze pokazy orek i delfinów !
2021
Marta Zarębska
dsd
Ta reklama została wyświetlona: 2072 razy

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: teneryfa.com.pl!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!

your image
your image
your image