Teneryfa - oceny wg. turystów:
średnia 0.05 na podstawie 20 opinii
brak opinii 0

 La Gomera to malutka wysepka oddalona o niespełna 35 kilometrów od Teneryfy. Jest to wymarzone miejsce dla miłośników spokoju i ciszy, bowiem obfituje ona w prehistoryczne, soczyście zielone lasy, rzadkie gatunki zwierząt, pełne spokoju plaże oraz strome falezy. Dzika natura i możliwość odbywania wspaniałych pieszych wycieczek sprawia, że nie sposób się w tym miejscu nie zauroczyć. Stolicą wysepki jest San Sebastian, w którym można liczyć na piękną i słoneczną pogodę przez ponad 340 dni w roku. 

 
Warto wybrać się na wycieczkę na La Gomerę podczas pobytu na Teneryfie, bowiem zachwyca ona przede wszystkim malowniczymi plażami jak  Playa de la Cueva, które pokryte delikatnym, pomimo że czarnym od pyłu wulkanicznego piaskiem, urzekają widokiem na wulkan Tiede. Na La Gomera, znajduje się również miasteczko słynące z najprzyjemniejszego klimatu na świecie -  Hermigua, w którym nigdy nie jest za gorąco, ani za zimno. Położone w kotlinie jest chronione przed silnymi powiewami wiatrów, a także jest niemal pozbawione chmur. Uroczym zakątkiem La Gomery jest również niewielkie rybackie miasteczko Playa de Santiago z niebiańską plażą, wybornymi restauracyjkami serwującymi ryby i owoce morza oraz świętym spokojem, o jaki trudno w wielu Teneryfskich kurortach. 
 
Będąc na La Gomerze warto odwiedzić również Valle Gran Rey, która intryguje czarno białymi piaskami plaż, na których całe rodziny mogą spędzać czas. Turkus oceanu oraz ciemne piaski tworzą niesamowity kontrast, szczególnie na Playa de Alojera w gminie Vallehermoso . Chejelipes to z kolei miejscowość w której można podziwiać zaporę wodną i krajobraz przypominający ten wprost z księżyca – skały wulkaniczne, przeplatają się tutaj z zielonymi oazami i gajami pełnymi palm. Symbolami wyspy jest gołąb laurowy i awokado, a La Gomera, pomimo że jest jedną z najmniejszych Wysp Kanaryjskich ma swój wyjątkowy charakter i klimat, dla którego warto wybrać się chociaż na kilka chwil na niezwykłą wycieczkę. 
 
Dostępność noclegów w obiekcie wolne dni zajęte dni
Brak opinii turystów. Dodaj pierwszą!
Dodaj Opnię
Ta reklama została wyświetlona: 4458 razy

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: teneryfa.com.pl!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!

your image
your image
your image