Teneryfa - oceny wg. turystów:
średnia 0.05 na podstawie 20 opinii

101 odpowiedzi na popularne pytania o Teneryfie

Jakie restauracje polecacie? gdzie wynająć mieszkanie?  gdzie polecany lekarz? gdzie zjeść najlepsze owoce morza? + 97 innych - zapraszamy !

Teneryfa.com.pl to portal głównie o południowej części Teneryfy. Tę część wyspy znamy, kochamy i polecamy na dłuższe i te 1-2 tygodniowe przyjazdy.

zaczynamy :


Polecane wypożyczalnie samochodów na lotnisku TFS?


1) autoreisen.com . Najniższe ceny. Dość mała oferta. Wynajem samochodu na tydzień to koszt ok. 60-90 e / tydzień.

2) cicar.com - Nieco drożej niż autoreisen, ale większy wybór.

3) Inne wypożyczalnie na lotnisku - np. 650 e / tydzień - naprawdę.

edit 2021: Na Teneryfie zrobiło się drogo. Może kiedyś wrócą stare dobre czasy (patrz 3 zdania wyżej). Teraz samochody są droższe - niestety: od 35e/doba. 
np. tu: Teneryfa - Wypożyczalnia samochodów i transfer - lotnisko


Czy można latać dronem na Teneryfie?


Można, z zachowaniem zasad i przestrzeganiem wytycznych z map. Szczegóły tu: https://www.teneryfa.com.pl/atrakcje/drony-teneryfa-czy-mozna-latac-dronem-na-wyspach-kanaryjskich-1930Gdzie zjeść dobre owoce morza?


Tajao ! Mała rybacka wioska ok 10 min od lotniska TFS samochodem w stronę Santa Cruz. Przepyszne ośmiornice, squidy, kalmary, ryby itp. Jest tu kilka knajpek. Jedliśmy w kilku. Wszystkie bardzo polecamy ! Koszt ok 20e/osoba (tak żeby się najeść do syta). Jest tu chyba 5 knajpek. Często odwiedzamy tę: Teneryfa - Playa Tajao


Jakie wyspy warto odwiedzić będąc na Teneryfie?


1) La Gomera - 40 min promem. Przepiękne widoki, lasy. Warto skorzystać z wycieczki zorganizowanej. Czas: 1 dzień.

2) La Palma - 3h promem (30 min postój na La Gomera), 28 min samolotem (lotnisko TFN). Przepiękna wyspa, warto zwiedzić w minimum 2 dni, własnym samochodem (wynajętym najlepiej na La Palmie). EDIT 2021: Prom Fred Olsen płynie teraz ok 1h 40 min, są bezpośrednie połączenia bez postoju na La Gomerze. 


Miejsce, które KONIECZNIE trzeba odwiedzić - TOP 10?


Park Narodowy Teide. Drogi na Teide ! Mówiłem już o drogach na Teide? :)
Loro Park (loro parque)
Masca ...
... a zresztą tu stworzyliśmy osobny artykuł - miłego czytania -> Teneryfa TOP 10 ATRAKCJI TENERYFYCzy na Teneryfie są pająki, węże, skorpiony i inne paskudztwa?


Nie ma. Nawet komarów nie ma. Much też nie ma :) Latem pod palmami można znaleźć w nocy robale palmowe. W ogóle nie są groźne ! Córka się ich boi, ale z synem mamy taką zabawę, kto więcej znajdzie (polecamy latarkę w tel), bo ciężko znaleźć (i tylko latem są, w nocy). 


Czy można łapać ryby na Teneryfie?


Tak. Nie mam w tym doświadczenia. Byłem jedynie na dwóch 3-4h rejsach na ryby. Warto na początek skorzystać z takiej opcji. Są różne ryby, które się złowi. Są też niebezpieczne. Więcej info potem... :)


Nietypowe miejsca do zwiedzania, takich których nie ma w przewodnikach?


 • Miasto duchów
 • Opuszczony hotel
 • Teren rekreacyjny Las Lajas - miejsce na piknik
 • Mirador de Fanabe - taras widokowy

Więcej propozycji - https://www.teneryfa.com.pl/atrakcje/atrakcje-teneryfy-spoza-przewodnikow-1944Teneryfa - jakie są ceny? drogo czy tanio, tak w 2 zdaniach?


 • Benzyna 95 - 4,75 zł/l. EDIT 2021: ok 5 zł /l
 • Piwo w sklepie - od 0,50e, w knajpie 1-1,5e. EDIT 2021: nic się nie zmieniło :)
 • Wino w sklepie - od 0,80 e / l (taniej niż benzyna) :) 


Czy na Teneryfie są miejsca na surfing, windsurfing, kite?


 • Surfing - są szkoły surfingu w Las Americas
 • Windsurfing i kitesurfing - najlepsza miejscówka - EL Medano


Teneryfa apteki


Na Teneryfie większość aptek jest czynna w godzinach działalności sklepów handlowych. Wyjątkiem są apteki dyżurujące, czynne 24 godziny na dobę. Informacje o punktach dyżurnych powinniśmy znaleźć w witrynach wszystkich aptek. Coraz bardziej popularne są również apteki, które wydłużają godziny otwarcia, przede wszystkim w miejscowościach turystycznych.

Opieka medyczna - TeneryfaNa Teneryfie jest dostępnych wiele klinik i szpitali, które posiadają wiele opcji dla przybywających tu turystów.

Warto wyrobić sobie kartę EHIC (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego)

Szpitale na Teneryfie:

 • Hospiten Bellevue, Calle Alemania, Urb. San Fernando, 38400, Puerto de la Cruz.
 • Hospital Costa Adeje, Urb. San Eugenio, Edificio Garajonay, 38660, Adeje.
 • Hospiten Sur, Playa de las Américas, 38660, Arona.
 • Hospiten Tamaragua, Calle Agustín de Bethencourt, 30, 38400, Puerto de la Cruz.
 • Hospiten Rambla, Rambla General Franco, 115, 38001, Santa Cruz.


Nr alarmowe Teneryfa


Telefon alarmowy to 112, obsługiwany w języku hiszpańskim, angielskim i niemieckim. Na Teneryfie, uzyskanie bezpłatnej pomocy w nagłych sytuacjach dostępne jest pod nr telefonu 112, który łączy z policją, strażą pożarną, służbami medycznymi i innymi jednostkami.


Polski lekarz na TeneryfieDr Krystyna Maria Luczyn

tel :+34922 106 400

+34 674 264 858


EKUZ na Teneryfie


Ponieważ teneryfa przynależy do Hiszpanii, turyści z Europy na jej terenie objęci są podstawową ochroną zdrowotną. Gwarantuje ją Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Daje ona prawo do skorzystania z usług pierwszej pomocy medycznej na zasadach obowiązujących w danym kraju, w publicznych placówkach medycznych. Kartę taką można w prosty i szybki sposób wyrobić krótko przed planowanym wyjazdem.

EKUZ nie zapewnia jednak pełnej ochrony wyjeżdżającym na Teneryfę turystom. Wszelka specjalistyczna pomoc, prywatne wizyty lekarskie, zlecone badania, zabiegi, operacje, środku medyczne czy przepisane przez lekarza leki, to koszt, który najpewniej będziemy musieli ponieść dodatkowo.

Koszty leczenia na wyspie są natomiast wysokie. Wizyta u specjalisty to koszt nawet kilkudziesięciu euro, a transport medyczny czy transport poszkodowanej/chorej osoby do kraju może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy! Warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie.


Teneryfa czas lokalny


Obowiązujący czas na Teneryfie to (WET), UTC +0. W stosunku do Polski -1 h, czyli "godzina do tyłu". Obowiązuje tutaj również czas letni i zimowy. Czyli jeśli w Polsce jest godz. 19.00 to tu jest 18:00.


Lotniska na TeneryfieNa Teneryfie znajdują się dwa lotniska, zlokalizowane odpowiednio na północy i południu wyspy. Lotnisko w La Laguna, ( TFN ) z tego lotniska odbywają się loty między wyspami oraz większość do kontynentalnej Hiszpanii.

Lotnisko Teneryfa Południe Reina Sofia (Tenerife Sur Reina Sofia - TFS ) położone jest na południu wyspy, tuż przy kurortowym wybrzeżu, dlatego bez problemu i szybko dotrzesz z niego do hotelu na południu Teneryfy. Lotnisko południowe obsługuje głównie ruch turystyczny, czyli lecąc z Polski Wizzair czy Ryanair na Teneryfę wylądujesz właśnie tutaj.


Loty z Polski na Teneryfę.


Bezpośrednio na Teneryfę polecisz Ryanair i Wizzair. Obie linie lotnicze często robią promocje na bilety, więc można "złapać" bilet na teneryfę w naprawdę dobrej cenie.
Loty są z Warszawy (oba lotniska, czyli też Modlin :) ), Katowice, Kraków, Gdańsk, Wrocław. 

Można lecieć także czarterem (Itaka, Rainbow, Tui)


Czy mogę lecieć samolotem z psem?Ryanair i Wizzair, które mają bezpośrednie połączenia z Polski na Teneryfę, zezwalają jedynie na przelot psów przewodników, towarzyszących osobom niewidomym. Kto chce zabrać zwierzę z Polski na Kanary, musi więc lecieć z przesiadką, na przykład z Norwegian albo hiszpańskimi liniami Vueling.


Wakacje z psem na Teneryfie.Wybierając się ze swoim pupilem na Teneryfę, trzeba pamiętać o obowiązku stosowania smyczy, a nawet kagańca dla niektórych ras. Z drugiej strony, jest tu dużo psich parków i miejsc specjalnie przeznaczonych dla zwierząt domowych, w których twój mały przyjaciel będzie mógł skorzystać z większej wolności.

Nie powinno być również problemów z hotelami akceptującymi zwierzaki. Wiele z nich dodatkowo oferuje małe zestawy przywitalne z podstawowymi rzeczami potrzebnymi na urlopie ze zwierzętami.


Opieka weterynaryjna na Teneryfie.W przypadku, gdy będziesz potrzebował jakiejkolwiek konsultacji możesz liczyć na liczne kliniki weterynaryjne.


Teneryfa pamiątki


Co warto przywieźć z Teneryfy? Pamiątki to nieodłączny element podróży. Warto przywieźć przyprawy do domowych sosów mojo, można kupić też gotowe sosy w mini słoikach. W miniaturce kupicie również bananowy likier oraz miód palmowy.

Z klasycznych pamiątek można pokusić się o biżuterię z wulkanicznymi kamieniami, mini roślinki np. bananowiec sprzedawane na stoiskach z pamiątkami, czy magnesy z żywym kaktusem.


Zakupy na Teneryfie


Wyspy Kanaryjskie znajdują się w tzw. Specjalnej Strefie Kanaryjskiej (wolnocłowej) i dzięki temu wiele produktów takich jak papierosy, alkohol, perfumy, benzyna czy ubrania można kupić taniej. Wielu turystów przybywających na wyspę korzysta z okazji i robi tutaj zakupy. Np. perfumy są tańsze o około 30% i jest w czym wybierać, ponieważ sklepów perfumeryjnych jest naprawdę dużo.


Teneryfa sklepy


Sklepy na Teneryfie z zasadzie nie różnią się od naszych. Znajdziemy tutaj te same sieciówki odzieżowe czy drogeryjne, spożywczego Lidla i znany hiszpański sklep Mercadona czy kanaryjskie Dino.


Warto odwiedzić także sklep z perłami Tenerife Pearl, jeden znajduje się na południu wyspy, niedaleko Adeje, drugi na północy, koło Candelarii. Zaletą tej wyspy jest dostępność świerzych owoców i warzyw przez cały rok. Polecamy tutaj lokalne targi. Jest ich naprawdę sporo. Zdecydowanie największy znajduje się w stolicy, w Santa Cruz de Tenerife i nazywa się Mercado de Nuestra Señora de Africa, Można kupić tam wszystko co się wymarzy. Wybór jest niesamowity- świerze ryby, mięso, warzywa, owoce, kozie sery, miód, lokalne wina czy ciasta. Ale mniejsze lokalne ryneczki też są dobrze zaopatrzone, mają swoja niepowtarzalną atmosferę. Znajdują się między inymi w San Isidro (przy głównym rondzie), w Adeje (naprzeciwko Makro) czy w Las Chafiras.


Zakupy w Costa Adeje


Costa Adeje to najbardziej ekskluzywny obszar południowej części wyspy Teneryfy, pokryty pięciogwiazdkowymi hotelami, wymarzonymi plażami i ze wspaniałą promenadą, stał się miejscem pielgrzymek dla wielbicieli doborowego ‘shoppingu’. Zakupy w tej miejscowości turystycznej rozkładają się na trzy bardzo pełne centra handlowe: El Mirador z małymi butikami i przytulnymi restauracjami, Gran Sur z siecią ‘prêt-à-porter’ i strefami rozrywki oraz Plaza del Duque goszczący najbardziej luksusowe firmy w wykwintnej przestrzeni, w której obsługa jest spersonalizowana do maksimum.Plaza del Duque - luksusowe centrum handlowe na Wyspach Kanaryjskich


To jedyne na Wyspach Kanaryjskich wysokiej klasy centrum handlowe jest spektakularnym budynkiem awangardowym o wyglądzie tak zdumiewającym jak wysoki poziom eksponowany przez jego wyborne butiki, nienadające się dla wszystkich kieszeni: Loewe, Pucci, Givenchy, Celine, Prada bądź Porsche Design, z wyjątkiem takim jak Mango. Mieści on również wyłączny sklep Cartier na Wyspach Kanaryjskich, pojedyncze produkty Rolex, Bulgari lub Chopard, a w Ideal Joyeros kosmetyki L’Occitane i Lierac oraz staranną obsługę połączoną z wyborną ofertą restauracyjną.


Dlaczego trąbią na ulicach?


Klakson używany jest w 95% do wzajemnego pozdrowienia się przez Kanaryjczyków. Najczęściej dwukrotnie piknięcie na przywitanie, a raz krótko w odpowiedzi. Na ulicy słyszy się to bardzo często i trzeba się do tego szybko przyzwyczaić, inaczej będziemy cały czas reagować i się denerwować, niepotrzebnie. Dopiero bardzo długie i mocne trąbnięcie oznacza zwrócenie komuś uwagi.


Woda w kranach


Kanaryjska woda płynąca w kranach nie jest wodą pitną. Jest chemicznie uzdatnianą, odsalaną wodą oceaniczną, dlatego picie jej na dłuższą metę jest bardzo niezdrowe. Smak kawy czy herbaty przyrządzonej na wodzie z kranu znacząco odbiega od jakości. Dlatego korzystamy na Teneryfie z wody butelkowanej. Większość hoteli bezpłatnie przekazuje wodę swoim Gościom. Jeśli nie, to warto wybrać się do supermarketu po parę butelek, aby mieć w pokoju pod ręką pitną wodę. Oczywiście nie umrzecie po piciu wody z kranu, tyle tylko, że po dwóch tygodniach możecie mieć niestrawność i ból jelit. Polecamy nie pić jak ma się wybór.


Komunikacja miejska na Teneryfie


Po Teneryfie można poruszać się komunikacją miejską. Zielone autobusy („la guagua”) firmy TITSA kursują po całej wyspie. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie przewoźnika www.titsa.com (w języku angielskim i hiszpańskim).

Bilety komunikacji miejskiej można kupić u kierowcy. Jednak warto wiedzieć o tym, że są one droższe niż w przypadku posiadania karty Bono Bus (dostępna w kioskach i na dworcach autobusowych). Karta działa jak pre-paid – ładuję się ją za określoną kwotę (15, 25 lub 50 euro) i jeździ do wyczerpania środków. Wchodząc do autobusu należy podać kierowcy przystanek końcowy i włożyć kartę do kasownika. Na jednej karcie może jeździć kilka osób – trzeba tylko pamiętać, aby skasować ją kilka razy.

Tutejsze autobusy nie zatrzymują się na każdym przystanku, aby wysiąść, musisz wcześniej przycisnąć przycisk stop, wtedy kierowca się zatrzyma.


Rezerwaty przyrody i parki na Teneryfie


Na Teneryfie jest wiele rezerwatów i parków przyrody, które zachwycą niejednego turystę. Będąc na Teneryfie warto odwiedzić:


 • Los Gigantes (Santa Cruz de Tenerife)
 • Reserva Ambiental de San Blas (San Miguel de Abona)
 • Reserva Natural Especial del Malpais de Guimar (Guimar)
 • Rambla de Castro (Los Realejos)
 • Parque Rural de Anaga (Santa Cruz de Tenerife)
 • The Ocean Dream’s Factory (Adeje)


Teneryfa - atrakcje dla dzieci


Na pewno warto odwiedzić Park Siam. Jest to wodne królestwo zaliczane do największych atrakcji wodnych całej Europy. Jeśli wasze dzieci uwielbiają wodne atrakcje świetnym pomysłem będzie odwiedzenie również Aqualandu w Costa Adeje. Adeje to miasto w Hiszpanii, znajdujące się na południowym zachodzie wyspy Teneryfy. Fantastyczna pogoda Adeje oraz właśnie ten Aquapark z delfinarium przyciąga masę turystów. Ogromna ilość atrakcji wodnych spowoduje uśmiech na twarzy każdego dziecka. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest Park Miniatur Pueblo Chico, gdzie poznacie najważniejsza miejsca Wysp Kanaryjskich, ich historię, kulturę i codzienne życie.Co warto zobaczyć na Teneryfie?

 • Park Narodowy Teide - miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i trzeci na świecie co do wielkości wulkan na wyspie. Turyści odnajdą tam wiele szlaków do pieszych wędrówek, czy skalne formacje zwane „księżycowym krajobrazem”. Jedną z głównych atrakcji tego parku jest kolejka linowa prowadząca na wulkaniczny szczyt Pico del Teide – najwyższej góry w Hiszpanii.

 • Wodny park Siam Park - miejsce idealne na rozrywkę i relaks dla całej rodziny. To największy park wodny w Europie. Jego powierzchnia to 185 000m2. Znajduje się tam wiele atrakcji, plaże, restauracje i hotele oraz tropikalne ogrody.

 • Wąwóz i wioska Masca - świetne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Masca to niewielka karaibska wioska położona wysoko w masywie górskim Teno. Mieści się z dala od cywilizacji i pozwala odpocząć od zgiełku typowo turystycznych regionów. Wąwóz natomiast to jeden z najchętniej odwiedzanych szlaków turystycznych wyspy.

 • Klify Los Gigantes - drugie co do wielkości klify w Europie. Znajdują się w zachodniej części wyspy. Powstały w wyniku spływania lawy wulkanicznej.

 • Taganana - miasto z pięknymi plażami, pełne zapierających dech w piersiach widoków. To tu znaleźć można zabytki architektury i jeden z pierwszych kościołów na Teneryfie.

 • Santa Cruz - stolica Teneryfy. To połączenie typowych dla wyspy zabudowań z nowoczesnymi, ekskluzywnymi butikami. Tutaj znajduje się słynny Plaza de España, miejsce karnawału, jak i plaża Las Tersitas czy górskie pasmo Anaga.


Na co uważać na Teneryfie?


Teneryfa jest typowo wakacyjna wyspa, chętnie odwiedzana przez turystów, dlatego jest tam stosunkowo bezpiecznie. Wybierając ten kierunek wakacyjnej podróży, musimy jednak mieć na uwadze pewne podstawowe wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, których warto przestrzegać.

Jeśli chodzi o szeroko rozumianą przestępczość, na terenie wyspy turyści mogą czuć się raczej bezpiecznie. Rzadko dochodzi do napadów czy aktów przemocy, zwłaszcza w stosunku do turystów.

Do większych, ale i powszechnych zagrożeń należą kradzieże kieszonkowe i kradzieże rzeczy pozostawionych bez opieki w samochodzie. To ważne zwłaszcza jeśli jest to samochód z wypożyczalni, co sugeruje potencjalnym złodziejom, że jego kierowca nie jest mieszkańcem wyspy.


Pogoda na Teneryfie.
Pogoda na Teneryfie potrafi rozpieszczać. Położenie (blisko zachodniego wybrzeża Afryki) sprawia, że Teneryfę nazywa się wyspą niekończącej się wiosny.


Wakacje na Teneryfie to niemal gwarancja wysokiej temperatury, niewielkiej ilości deszczu i mnóstwa słońca. Zima jaką znamy z Polski praktycznie tutaj nie występuje, a opady deszczu są bardzo niewielkie.


Mimo że pogoda na Teneryfie należy do najlepszych w Hiszpanii, to może się ona nieco różnić w zależności od tego, gdzie zamierzamy spędzić nasz urlop. Teneryfa dzieli się na dwie strefy klimatyczne: północną, która jest bardziej wilgotna, nieco chłodniejsza i pełna zieleni oraz południową – wysuszoną słońcem i stanowiącą raj dla plażowiczów.


Klimat w południowej części TeneryfyTeneryfa – Pogoda na Teneryfie bywa zdecydowanie mniej kapryśna w południowej części wyspy.

W południowej części wyspy odnajdą się z pewnością wszyscy ci, którym zależy przede wszystkim na upalnym słońcu. Ma to znaczenie w okresie zimowym, gdy inne rejony wyspy bywają nieco bardziej pochmurne i wilgotne. Właśnie z tego powodu, turyści częściej wybierają do odpoczynku właśnie tę część wyspy. Odbija się to też na ich portfelu, ponieważ nie tylko temperatury, ale także ceny są tu trochę wyższe.

Klimat w północnej części Teneryfy


Północna część Teneryfy to z kolei propozycja dla osób, którym niekoniecznie zależy na zawsze świecącym słońcu. Duża ilość zieleni, bujna roślinność i czarny wulkaniczny piasek kontrastują ze spaloną słońcem południową częścią wyspy. Z rzadka nawet latem mogą się tu trafić niewielkie, przelotne opady, a temperatura jest zwykle o kilka stopni niższa. Nie odczujemy tego aż tak bardzo w miesiącach letnich, a kilka kropli deszczu pewnie będzie nawet dla niektórych zbawienne. Różnice temperatur są bardziej widoczne zimą, dlatego jeśli planujesz urlop w tym okresie i zależy Ci na miejscu, gdzie najlepsza pogoda na Teneryfie to norma, a nie wyjątek – wybierz południe.


Pogoda na Teneryfie w styczniu i lutym.


Położenie Teneryfy i opływające ją prądy morskie znacząco wpływają na klimat wyspy i powodują, że temperatura przez cały rok jest bardzo stabilna. W okresach letnich, lipcu i sierpniu, na Teneryfie średnia temperatura w dzień wynosi około 30 stopni Celsjusza, a podczas polskiej zimy, w styczniu i lutym, w granicach 23-24. Także noce na Teneryfie należą do ciepłych, ze średnią temperaturą latem w granicach 21 stopni i zimą ok. 18. Powyższe średnie temperatury wskazują, że można pojechać na Teneryfę w styczniu i cieszyć się przyjemną pogodą.

Jeśli chcesz pojechać na Teneryfę w styczniu lub lutym, wybierz jej południowe rejony, szczególnie nadbrzeżne.

Jeśli będziesz chciał pojechać na Teneryfę w styczniu lub lutym, to miej na uwadze, że szczególnie wieczorami potrafi tam wiać dość silny wiatr.


Sporty wodne na Teneryfie.


Będąc otoczoną przez ocean, teneryfa oferuje wiele możliwości do uprawiania sportów wodnych. Wyspa słynie z idealnego klimatu, słonecznej pogody oraz ciepłej wody, która pozwala nam uprawiać wiele aktywności z nią związanych. TOP 6 sportów wodnych na Teneryfie:

 • Nurkowanie i snorkeling
 • Skutery wodne
 • Szybowanie na spadochronie
 • Ponton, narty wodne i wakeboard
 • Surfing i Kitesurfing
 • Wędkowanie


Plaże na Teneryfie


Teneryfa, największa z Wysp Kanaryjskich, oferuje jedne z najlepszych plaż w Hiszpanii. Od Costa Adeje, gdzie dziesiątki plaż są oblegane przez tłumy turystów, po Anagę, w której znajdziecie plaże kameralne i opustoszałe. Każdy znajdzie tu plażę dla siebie: nudyści, kitesurferzy, windsurferzy, nurkowie, amatorzy złotego piasku i wulkanicznych czarnych plaż. Nic, tylko jechać, szczególnie zimą, bo na wyspie lato panuje przez cały rok.Nasza lista fajnych plaż

 • Plaża Benijo - znajduje się w jednym z piękniejszych zakątków Teneryfy, w parku Anaga i ze skałami wyrastającymi u wybrzeża z dna oceanu.
 • Plaża Pelada - tu można zażywać słońca na piasku u podnóża wulkanu Pelada, jak i wygrzewając się na skałach wulkanu. W chwili wolnej od opalania można wybrać się na niedługi trekking na wulkan.
 • Plaża Amarilla- błękit nieba w połączeniu z żółto-pomarańczowym kolorem skał wulkanu Amarilla i turkusowo-granatowym kolorem wody.Plaża jest bardzo kameralna i wraz z wulkanem stwarza nieziemskie warunki dla nurków.
 • Plaża Leocadia Machado - El Medano, w którym plaża się znajduje, jest bowiem jednym z ulubionych miejsc kitesurferów. To jeden z zakątków na wyspie, gdzie najbardziej wieje. Mimo wiatru plaża stwarza idealne warunki do pływania.
 • Plaża Tejita - powszechnie znana jako plaża nudystów (choć nudyści mają pole do popisu na wielu plażach Teneryfy). Uznawana jest za jedną z piękniejszych plaż i zaliczana do jednej z najdłuższych na Teneryfie. Znajduje się po drugiej stronie wulkanu Montana Roja niż plaża Leocadio Machado.
 • Plaża del Camison - plaża w Costa Adeje. Niezwykły turkusowy kolor wody i tworząca się tu zatoka, stwarzała nieco bardziej intymny nastrój niż inne plaże, mimo dość sporej liczby osób, która rozkłada się tu na piasku i leżakach.

Parkingi na Teneryfie


Parkowanie wypożyczonego auta na Teneryfie na ulicy jest bezpłatne. Nie istnieją na ulicach strefy płatnego parkowania czy parkometry. Generalna zasada jest taka, że parking płatny to parking ze szlabanem, przy którym obiera się bilet.


Imprezy na Teneryfie


Teneryfa to raj dla miłośników zabawy do białego rana i imprezowania bez końca. Ogromna ilość dyskotek, barów i klubów nocnych zachęca do imprezowania. Zabawa zaczyna się wraz z zachodem słońca i trwa tak długo, jak długo zamierzają się bawić goście. Po pełnej niespodzianek nocy na zmęczonych imprezowiczów czekają zaś rajskie plaże, gorące słońce i orzeźwiające drinki z palemką.


Najlepsze imprezy na Teneryfie


Teneryfa oferuje bardzo wiele zakątków, które idealnie nadają się na zabawę od zmierzchu do świtu. Jednym z najbardziej imprezowych miejsc jest niewątpliwie Playa de Las Americas, którą można podzielić na cztery strefy – Starco, The Patch, Veronicas oraz San Telmo.

W Veronicas oraz Starco czeka ogromna ilość barów otwartych do rana, a wejściówki są wszędzie bezpłatne. Nie ma też jakiegoś obowiązującego tu dress code’u, więc tym bardziej w powietrzu unosi się raczej atmosfera luzu i swobody. W barach czekają najlepsi dj’e, imprezy w pianie, a także ciekawa muzyka.

Najbardziej znana dyskoteka na TeneryfieW Playa de Las Americas oprócz dużej ilości barów pełnych atrakcji na imprezowiczów czeka także najbardziej znana dyskoteka na całej Teneryfie, czyli Tibu. Jest ona zarazem największym tego typu miejscem na zabawę do białego rana na wyspie.

Warto również odwiedzić dyskotekę Magic, która jest zarazem barem muzycznym w kształcie piramidy i ulokowana jest przy hotelu Cleopatra Palace. Bardziej eleganckim miejscem jest zaś Bar Union de Americas, zwany także Buda barem, który otwarty jest całą dobę. Miejsc na imprezowanie jest na Teneryfie naprawdę dużo!


Gdzie zrobię testy antygenowe na covid-19?polecamy 2 punkty. Oba prowadzone przez Polaków (mówiących po polsku :) )

1) Avda. Quinto Centenario 36, Local 1, 38683 Puerto de Santiago, Santa Cruz de Tenerife (obok Los Gigantes)

Tel: +34 674 264 858

Koszt 35 e/ osoba. Wynik w 15 min, po angielsku.

2) Clínica Sol del Sur, Island Village, Av. Austria, 46, local 3, 38660 - Adeje (Costa Adeje)

+34 822 61 53 27, +34 691 81 78 90

Koszt 40 e/ osoba. Wynik w 10 min, po angielsku.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Dlaczego Teneryfa?   -> KLIKNIJ <- 


Atrakcje Teneryfa spoza przewodników  -> KLIKNIJ <-


Plaże Teneryfy  -> KLIKNIJ <-Warto zobaczyć
Wycieczka na La Gomerę

La Gomera to malutka wysepka oddalona o niespełna 35 kilometrów od Teneryfy. Jest to wymarzone miejsce dla miłośników spokoju i ciszy, bowiem obfituje ona w prehistoryczne, soczyście zielone lasy, rzadkie gatunki zwierząt, pełne spokoju plaże oraz strome falezy.

czytaj więcej
Los Gigantes

Nazwa Los Gigantes to chyba jedyne i najbardziej stosowne określenie dla tej niewielkiej miejscowości położonej w zachodniej części Teneryfy, opodal Santiago del Teide, a wszystko za sprawą ogromnych, skalistych klifów masywu Teno. Spadające do oceanu klify robią wprost niesamowite wrażenie...

czytaj więcej
Ogród zoologiczno-botaniczny Loro Parque

Jeżeli wybierasz się na Teneryfę z rodziną lub jesteś pasjonatem piękna przyrody, Loro Parque to punkt wyprawy, którego nie można pominąć. Ogromny kompleks obejmuje ponad 33 hektary, łącząc w sobie bajecznie piękną, egzotyczną roślinność, niezwykłe i rzadkie okazy zwierząt...

czytaj więcej
Góry Anaga
Miłośnicy trekkingu i pieszych wypraw z pewnością powinni odwiedzić Góry Anaga, które zlokalizowane w północno-wschodniej części Teneryfy urzekają pię...
czytaj więcej
El Medano
Na południowym krańcu Teneryfy, oddalone o niespełna 20 kilometrów od Playa de las Americas, znajduje się malownicze miasteczko El Medano. Położone w...
czytaj więcej
Warto zobaczyć - zobacz więcej
Warto wiedzieć
TOP 10 ATRAKCJI TENERYFY

Teneryfa to nie tylko gwarancja pogody przez 12 miesięcy w roku. To nie tylko leżenie na plaży. To nie tylko dobre jedzenie i świetne wino :)

Przedstawiamy TOP 10 atrakcji na Teneryfie, dla młodszych i tych trochę starszych. 

ENJOY!!!

czytaj więcej
101 odpowiedzi na popularne pytania o Teneryfie

Gdzie wypożyczyć samochód? gdzie polecany lekarz? gdzie zjeść najlepsze owoce morza? + 97 innych - zapraszamy !

czytaj więcej
Smaki Teneryfy

Czego spróbować podczas urlopu na Teneryfie?

Dla nas kuchnia Teneryfy jest jedną z najlepszych, to połączenie kuchni hiszpańskiej z kuchnią afrykańską i latynoamerykańska.

czytaj więcej
Atrakcje Teneryfy spoza przewodników
Przedstawiamy atrakcje, których nie znajdziesz w przewodnikach. Miejsca magiczne!
czytaj więcej
Owoce morza na Teneryfie
Na Teneryfie spróbujesz wyśmienitych owoców morza (kalmary, ośmiornice, krewetki, homary, małże i kraby). Kuchnia Teneryfy jest prosta i zawsze z najl...
czytaj więcej
Warto wiedzieć - zobacz więcej

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: teneryfa.com.pl!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!