Teneryfa - oceny wg. turystów:
średnia 0.05 na podstawie 20 opinii

Los Gigantes

Nazwa Los Gigantes to chyba jedyne i najbardziej stosowne określenie dla tej niewielkiej miejscowości położonej w zachodniej części Teneryfy, opodal Santiago del Teide, a wszystko za sprawą ogromnych, skalistych klifów masywu Teno.

Spadające do oceanu klify robią wprost niesamowite wrażenie, dlatego warto chociażby dla nich odwiedzić tę nietuzinkową wyspę Kanarów. Los Gigantes, to skały stworzone przez naturę i sięgające ponad 800 metrów, a najlepiej jest podziwiać ich doniosłość z łodzi turystycznych, bowiem wówczas można zobaczyć ich prawdziwe i naprawdę imponujące piękno.

Klify Los Gigantes nazywane były przez lokalnych Guanczów murami piekieł, stąd też nie dziwi fakt, iż te masywne bazaltowe ściany, wzbudzały i nadaj wzbudzają respekt marynarzy i rybaków, a ich obecna forma kształtowała się przez lata erupcji wulkanicznych.


Ponieważ Los Gigantes należy do niewielkich kurortów turystycznych, można tutaj liczyć na spokój, przytulne hoteliki, ciekawy port jachtowy oraz naturalną czarną plażę.

Można tutaj rozsmakować się w regionalnych potrawach kuchni kanaryjskiej i hiszpańskiej, a także udać się w kierunku okolicznych wód, gdzie na wolności żyją delfiny oraz wieloryby.

Fani wędkowania również mogą oddać się tutaj swojej pasji, na organizowanych specjalnie dla nich rejsach.

Z plażami  Puerto Santiago, Los Gigantes łączy nadmorska promenada, która zachwyca bajkowymi wprost widokami. Podczas pobytu w Los Gigantes można korzystać z uroków jakie dają wspaniałe wody, które pozwalają na szeroki wybór sportów wodnych i aktywnych form spędzania czasu. Rejsy katamaranem bądź autentycznymi żaglowcami, poza sposobem na podziwianie klifów, są również niezwykłą przygodą i wspaniałą zabawą. Dla chętnych dostępne są również dalsze trasy rejsowe z Los Gigantes aż po malowniczą zatokę Bahía de Masca.


Warto zobaczyć
Wycieczka na La Gomerę

La Gomera to malutka wysepka oddalona o niespełna 35 kilometrów od Teneryfy. Jest to wymarzone miejsce dla miłośników spokoju i ciszy, bowiem obfituje ona w prehistoryczne, soczyście zielone lasy, rzadkie gatunki zwierząt, pełne spokoju plaże oraz strome falezy.

czytaj więcej
Los Gigantes

Nazwa Los Gigantes to chyba jedyne i najbardziej stosowne określenie dla tej niewielkiej miejscowości położonej w zachodniej części Teneryfy, opodal Santiago del Teide, a wszystko za sprawą ogromnych, skalistych klifów masywu Teno. Spadające do oceanu klify robią wprost niesamowite wrażenie...

czytaj więcej
Ogród zoologiczno-botaniczny Loro Parque

Jeżeli wybierasz się na Teneryfę z rodziną lub jesteś pasjonatem piękna przyrody, Loro Parque to punkt wyprawy, którego nie można pominąć. Ogromny kompleks obejmuje ponad 33 hektary, łącząc w sobie bajecznie piękną, egzotyczną roślinność, niezwykłe i rzadkie okazy zwierząt...

czytaj więcej
Góry Anaga
Miłośnicy trekkingu i pieszych wypraw z pewnością powinni odwiedzić Góry Anaga, które zlokalizowane w północno-wschodniej części Teneryfy urzekają pię...
czytaj więcej
El Medano
Na południowym krańcu Teneryfy, oddalone o niespełna 20 kilometrów od Playa de las Americas, znajduje się malownicze miasteczko El Medano. Położone w...
czytaj więcej
Warto zobaczyć - zobacz więcej
Warto wiedzieć
TOP 10 ATRAKCJI TENERYFY

Teneryfa to nie tylko gwarancja pogody przez 12 miesięcy w roku. To nie tylko leżenie na plaży. To nie tylko dobre jedzenie i świetne wino :)

Przedstawiamy TOP 10 atrakcji na Teneryfie, dla młodszych i tych trochę starszych. 

ENJOY!!!

czytaj więcej
101 odpowiedzi na popularne pytania o Teneryfie

Gdzie wypożyczyć samochód? gdzie polecany lekarz? gdzie zjeść najlepsze owoce morza? + 97 innych - zapraszamy !

czytaj więcej
Smaki Teneryfy

Czego spróbować podczas urlopu na Teneryfie?

Dla nas kuchnia Teneryfy jest jedną z najlepszych, to połączenie kuchni hiszpańskiej z kuchnią afrykańską i latynoamerykańska.

czytaj więcej
Atrakcje Teneryfy spoza przewodników
Przedstawiamy atrakcje, których nie znajdziesz w przewodnikach. Miejsca magiczne!
czytaj więcej
Owoce morza na Teneryfie
Na Teneryfie spróbujesz wyśmienitych owoców morza (kalmary, ośmiornice, krewetki, homary, małże i kraby). Kuchnia Teneryfy jest prosta i zawsze z najl...
czytaj więcej
Warto wiedzieć - zobacz więcej

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: teneryfa.com.pl!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!