Teneryfa - oceny wg. turystów:
średnia 0.05 na podstawie 20 opinii

Atrakcje Teneryfy spoza przewodników

Teren rekreacyjny Las Lajas - miejsce na piknik


Strefa wypoczynkowa pięknie wkomponowana w naturę. Miejsce do grillowania. plac zabaw i boisko dla dzieci, drewniane ławy i stoliki, dostępne toalety. Super miejsce na piknik. 
Mirador de Fanabe - taras widokowy


Punkt widokowy w Costa Adeje, o którym bardzo mało osób wie, gdyż nie jest opisany w żadnych przewodnikach.

Z punktu możemy podziwiać widok wybrzeża od Los Cristianos, aż po La Caletę! Zachody słońca w tym miejscu są bajecznie piękne…


Więcej -> taras widokowy Teneryfa


Park wodny Aqualand w Costa Adeje


Atrakcja dla małych i dużych. Park wodny, który cały rok cieszy szerokim wachlarzem zjeżdżalni wodnych, wodnymi placami zabaw, basenami, kolorowymi i pięknie zdobionymi brodzikami oraz niezwykłym delfinarium, które urzeka miłośników tych wspaniałych wodnych ssaków.

Więcej -> Park wodny Teneryfa


Monkey Park


Mały ogród zoologiczny w pobliżu Los Cristianos, na południu wyspy. To jedyny na Wyspach Kanaryjskich park wyspecjalizowany w małpach i wyróżnia się on możliwością wejścia do klatek w celu dotknięcia zwierząt i nakarmienia ich. Dlatego to zoo jest idealne, aby odkryć figlarny charakter lemurów i marmozet zwyczajnych. Dzieci są zachwycone, gdy wchodzą im na głowę, żeby zdobyć jedzenie.

Wzdłuż przyjemnej trasy biegnącej ogrodem z ławkami położonymi w cieniu dla odpoczynku, Monkey Park pokazuje zróżnicowaną kolekcję małp. Oprócz gatunków naczelnych takich jak: lemury, różne odmiany marmozet lub szympansów, ma terrarium dla węzy i wiele egzotycznych ptaków takich jak: papugi ary, kakadu, a nawet tukany. Posiada również staw z krokodylami i żółwiami, nad którym można przejść drewnianym mostem. To inne zoo, doskonałe dla odwiedzenia z rodziną.


Barranco del Infierno


Barranco del Infierno to niezwykły zakątek znajdujący się tuż u stóp miasta Adaje, na południowo – zachodnim krańcu Teneryfy. Kanaryjczycy często mawiają, że wewnątrz wąwozu temperatura sięga nawet 10 stopni wyższej niż na całej wyspie, dlatego też zyskał on nazwę piekielnego. Oznaczony jako Specjalna Strefa Naturalna, Piekielny Wąwóz zachwyca 1843 hektarami wyjątkowego dzieła natury, przez który prowadzi kilka kilometrów szlaku, na drodze którego znajduje się naturalny,niezwykle efektowny wodospad spływający z wysokich partii górskich. Berranco del Infierno to miejsce, które oszałamia bogactwem zieleni różnego rodzaju, tak charakterystycznej dla południowych części Teneryfy, na której zachwyca między innymi szereg odmian paproci, dracen i rzadkich okazów fauny. 


Więcej -> Barranco del Infierno 
Kolejka Teleferico


Teleferico – to jedna z najpopularniejszych kolejek linowych w całej Hiszpanii, która umożliwia turystom podziwianie pięknych i wyjątkowych krajobrazów z najwyższego szczytu – wulkanu Teide.


Więcej -> kolejka Teleferico
Karnawał na Teneryfie


Szalona muzyka, wielobarwne stroje, zjawiskowe tancerki i wesoła zabawa do białego rana odbywająca się na ulicach – tak w skrócie można podsumować to co dzieje się podczas karnawału na Teneryfie. Wszyscy którzy kochają niezwykłe klimaty fiesty oraz egzotyczne formy zabawy, powinni bez wątpienia przybyć na Teneryfę podczas karnawałowych wydarzeń.Cueva del Viento

Cueva del Viento to piąta co do wielkości największa jaskinia polawowa na świecie (pierwsze cztery miejsca należą do jaskiń na Hawajach). Jej nazwa nie jest przypadkowa. Zawdzięczamy ją wiatrom, które wytwarzane są wewnątrz tuneli.

Wnętrze jaskini to ogromna sieć labiryntów pełna niezliczonych podziemnych krajobrazów. Obecnie długość tunelu szacuje się na około 18 km. Cały kompleks składa się z trzech poziomów grot, co jest fenomenem na skalę światową. Jak dotąd nie odkryto żadnej innej tego typu jaskini polawowej, która składałaby się z tylu pięter.


Więcej -> Cueva del Viento Teneryfa
Punta de Teno i latarnia morska

Punta de Teno to najbardziej wysunięty na zachód punkt na Teneryfie. Zaskakująca jest siła natury tam panująca i fakt, że miejsce jest bardzo chronione przed masowym napływem turystów.

Półwysep Punta de Teno to 100% czystej natury: majestatyczne klify, zniewalające widoki i otwarte morze.

Na Punta de Teno jest działająca latarnia morska, która jest jedną z 7 działających latarni morskich na wyspie. Niestety latarnia jest zamknięta dla turystów i nie ma możliwości wejścia do środka.


Sanatorio de Abona - miasto duchów

Sanatorio de Abona to z pewnością idealne miejsce dla poszukujących dreszczyku emocji. Teneryfa to dla wielu synonim wulkanicznych krajobrazów i plaż oraz wakacyjny raj. I myli się ten, kto uważa, ze wyspa ta nie ma do zaoferowania nic ponad to.

Osada Sanatorio de Abona, znajdująca się na południowo-wschodnim wybrzeżu Teneryfy w pierwszej chwili może przypominać porzucone przedsięwzięcie deweloperskie lub opuszczone koszary. Jednak nic z tych rzeczy.

Ośrodek ten, z czasów II Wojny Światowej pełnił funkcję leprozorium. Przetrzymywano w nim osoby cierpiące na trąd. Trzeba mieć na uwadze, że w tamtych czasach choroba ta była nieuleczalna


Jungle Park

Jungle Park – inaczej zwany Aquila Park (nazwa pochodząca od hiszpańskiego aquila, czyli orła) to ponad 75 tysięcy m2 niesamowitej tropikalnej dżungli a jednocześnie niezwykłej przygody, którą znaleźć można na południowych krańcach Teneryfy.

Można tutaj przenieść się do serca nieprzeniknionych tropików, obserwując ich mieszkańców w naturalnym środowisku. Miłośników zwierząt zachwycą tutejsze dzikie koty jak między innymi lwy, tygrysy – w tym także białe tygrysy, leopardy, jaguary czy pumy, a także orangutany, gibony, lemury, szympansy, małpiatki (kapucynki), pingwiny, krokodyle, aligatory, węże, czerwone pandy, hipopotamy, szopy, surykatki (z rodziny mangustowatych), kondory, orły, sępy, bociany oraz ponad 500 gatunków innych zwierząt

Safari łodzią podwodną

Chcesz poznać magiczne i nieznane zakątki świata Oceanu Atlantyckiego? Submarine Safari to wyjątkowa wyprawa, najprawdziwszą łodzią podwodną, dzięki której na własne oczy zobaczysz, jak wygląda życie zwierząt zamieszkujących wody, którymi oblany jest archipelag Wysp Kanaryjskich.

Submarine Safari jest przestronną, klimatyzowaną i przede wszystkim bezpieczną łodzią podwodną. Wyposażona ona została w panoramiczne okna, poprzez które swobodnie można podziwiać podwodny świat oraz życie jego mieszkańców.

Więcej -> Safari łodzią podwodną


Baseny w Garachico

Jednym z najpiękniejszych naturalnych basenów na Teneryfie jest El Caletón, który znajduje się w pięknej kanaryjskiej wiosce Garachico. Te wulkaniczne baseny na Teneryfie powstały w wyniku ostatniej erupcji wulkanu Trevejo w 1700 roku.

Naturalne baseny, które są obecnie jednym z obowiązkowych miejsc do zobaczenia na Teneryfie. Naturalne baseny Garachico są jednymi z najbezpieczniejszych naturalnych basenów na Teneryfie do pływania, a nawet skakania ze skał, ponieważ woda jest dość spokojna i jest dobry przegląd okolicy.

Piramidy w Güímar


Piramide de Guimar to kompleks sześciu piramid schodkowych o prostokątnej podstawie, które od lat są zagadką dla archeologów i zachwycają turystów. Podobne piramidy znaleźć można w Ameryce Południowej czy Egipcie, a ich niezwykłe ułożenie związane jest ponoć ze względami astronomicznymi.

Park etnograficzny Guimar urzeka jednak czymś znacznie więcej niż skalnymi konstrukcjami, bowiem znajduje się tutaj również tajemniczy ogród i różnorodne ścieżki tematyczne. Obszar ogrodów obejmuje ponad 20 tys. m2, a można w nim podziwiać bogactwo roślin występujących w rejonach Wysp Kanaryjskich, na czele z bardzo rzadkimi okazami i gatunkami pochodzących z różnych części świata.

Więcej -> Piramidy w Guimar

Obserwacja gwiazd

Obserwacjia konstelacji gwiezdnych, połączone z profesjonalnym objaśnieniem zachodzących zjawisk astrofizycznych, uzależnionych od zwiedzania w danych porach roku.

Teide by night to atrakcja, która cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Uczestnicy wycieczki na Teide nocą, mają niepowtarzalną okazję do obserwacji najróżniejszych konstelacji gwiezdnych przy pomocy profesjonalnego sprzętu optycznego.

Więcej -> Teide nocą 


Obserwatorium astrologiczne na Teide


Obserwatorium na Teide, dzięki swojemu korzystnemu położeniu geograficznemu oraz przejrzystej jakości astronomicznej nieba, wraz z połączeniem najlepszych europejskich teleskopów słonecznych, sprawiły, że miejsce to skupia się głównie na badaniach zjawisk występujących na Słońcu.


Instytut Astrofizyki Wysp Kanaryjskich, w ramach działań popularyzacyjnych organizuje wycieczki w Obserwatorium. 

Więcej -> Obserwatorium na Teide

Golf na Teneryfie

Na Teneryfie znajdziemy kilka pól golfowych. Jedym z tych ciekawszych jest Buenavista Golf - położone blisko niewielkiej miejscowości turystycznej Buenavista del Norte, na północnym zachodzie wyspy Teneryfa. To zaprojektowane w 2003 roku przez mistrza świata Severiano Ballesterosa pole golfowe wyznacza tor gry między obszarem chronionym masywu Teno i morzem. Leży ono tak blisko urwiska, że przy niektórych dołkach ma się wrażenie posyłania piłeczki z całej siły w kierunku Atlantyku.

Więcej -> Golf Teneryfa

Icod de los Vinos

Icod de los Vinos to kolejne bardzo popularne wśród turystów miasto Teneryfy, a którego dzieje rozpoczynają się na przełomie XV-XVI wieku.ajbardziej charakterystycznymi punktami miasta są jego starówka, a także najstarsze smocze drzewo i największa wulkaniczna jaskinia w Europie.

Cała gmina Icod de los Vinos to również spore centrum rozrywkowe Teneryfy, bowiem słynie ono z licznych festiwali i uroczystości jak Virgen del Amparo, Cestos y bollos Santa Bárbara, Santísimo Cristo del Calvario czy San Andrés Apóstol - Tablas de San Andrés. Centrum miasta Icod de los Vinos zlokalizowane jest wokół placu Plaza Andres de Lorenzo Careres, do którego prowadzą majestatyczne schody.

Więcej -> Icod de los Vinos
La Orotava

To malownicze miasto, to wspaniała destynacja wszystkich tych, którzy pragną poznać bliżej kulturę Wysp Kanaryjskich z czasów pierwszych konkwistadorów. Urokliwa architektura, sprawia, że można tutaj przenieść się w czasie do czasów hiszpańskiego imperium. La Orotava liczy nieco ponad 40 tysięcy mieszkańców, a lokalizacja w północnej części Teneryfy, czynią ją jednym z ważnych ośrodków wakacyjnych wyspy. Kolorowe domostwa, pałacyki dawnej hiszpańskiej szlachty i nowobogackich spadkobierców, a także urzekające kościółki z imponującymi wieżami, tarasy roślinności schodzące ku morzu czy liczne fontanny sprawiają, że naprawdę chce się tutaj być już na zawsze. 

Więcej -> La Orotava
Candelaria

Candelaria to wyjątkowo urokliwe miasteczko, które zlokalizowane jest niespełna 15 kilometrów od stolicy Teneryfy – Santa Cruz. Zamieszkuje je około 25 tys. mieszkańców, a jego chrześcijańskie korzenie obrazuje słynna bazylika Matki Boskiej z Candelarii - Basilica de Nuestra Seńora de Candelaria, przez co można je porównać, w znaczeniu religijnym, do polskiej Częstochowy.

Candelaria nie jest jednak jedynie miejscem przyciągającym pielgrzymów z całego świata. Ciekawą atrakcją dla fanów historii, będą znajdujące się naprzeciw bazyliki Matki Boskiej, imponujące posągi dawnych przywódców wyspy tzw. Menceyes wykonane z brązu. Jak mówią przekazy, przed hiszpańską konkwistą, wyspa była podzielona na królestwa, a posągi przedstawiają właśnie tych ówczesnych królów Teneryfy.https://www.teneryfa.com.pl/candelaria-37b746de

Więcej -> Candelaria

Nurkowanie

Jedną z największych wodnych atrakcji na Wyspach Kanaryjskich bez wątpienia jest nurkowanie w wodach Oceanu Atlantyckiego.

Archipelag Wyspa Kanaryjskich oblany jest przez nadzwyczaj przejrzyste wody Oceanu Atlantyckiego, co dodatkowo podnosi jakość i komfort nurkowania na Teneryfie. Gwarancja bardzo dobrej widoczności pod wodą oraz obecność różnorodnych gatunków podwodnych roślin i zwierząt, sprawiają, że przygotowana przez nas atrakcja nurkowania BIG FISH sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym miłośnikom podwodnych zabaw.

Warto również wspomnieć o tym, że to właśnie Teneryfa uznana została przez wybitnych światowych nurków za najlepsze i najciekawsze miejsce do nurkowania zlokalizowane w całej Europie. 

Więcej -> nurkowanie na Teneryfie


Warto zobaczyć
Wycieczka na La Gomerę

La Gomera to malutka wysepka oddalona o niespełna 35 kilometrów od Teneryfy. Jest to wymarzone miejsce dla miłośników spokoju i ciszy, bowiem obfituje ona w prehistoryczne, soczyście zielone lasy, rzadkie gatunki zwierząt, pełne spokoju plaże oraz strome falezy.

czytaj więcej
Los Gigantes

Nazwa Los Gigantes to chyba jedyne i najbardziej stosowne określenie dla tej niewielkiej miejscowości położonej w zachodniej części Teneryfy, opodal Santiago del Teide, a wszystko za sprawą ogromnych, skalistych klifów masywu Teno. Spadające do oceanu klify robią wprost niesamowite wrażenie...

czytaj więcej
Ogród zoologiczno-botaniczny Loro Parque

Jeżeli wybierasz się na Teneryfę z rodziną lub jesteś pasjonatem piękna przyrody, Loro Parque to punkt wyprawy, którego nie można pominąć. Ogromny kompleks obejmuje ponad 33 hektary, łącząc w sobie bajecznie piękną, egzotyczną roślinność, niezwykłe i rzadkie okazy zwierząt...

czytaj więcej
Góry Anaga
Miłośnicy trekkingu i pieszych wypraw z pewnością powinni odwiedzić Góry Anaga, które zlokalizowane w północno-wschodniej części Teneryfy urzekają pię...
czytaj więcej
El Medano
Na południowym krańcu Teneryfy, oddalone o niespełna 20 kilometrów od Playa de las Americas, znajduje się malownicze miasteczko El Medano. Położone w...
czytaj więcej
Warto zobaczyć - zobacz więcej
Warto wiedzieć
TOP 10 ATRAKCJI TENERYFY

Teneryfa to nie tylko gwarancja pogody przez 12 miesięcy w roku. To nie tylko leżenie na plaży. To nie tylko dobre jedzenie i świetne wino :)

Przedstawiamy TOP 10 atrakcji na Teneryfie, dla młodszych i tych trochę starszych. 

ENJOY!!!

czytaj więcej
101 odpowiedzi na popularne pytania o Teneryfie

Gdzie wypożyczyć samochód? gdzie polecany lekarz? gdzie zjeść najlepsze owoce morza? + 97 innych - zapraszamy !

czytaj więcej
Smaki Teneryfy

Czego spróbować podczas urlopu na Teneryfie?

Dla nas kuchnia Teneryfy jest jedną z najlepszych, to połączenie kuchni hiszpańskiej z kuchnią afrykańską i latynoamerykańska.

czytaj więcej
Atrakcje Teneryfy spoza przewodników
Przedstawiamy atrakcje, których nie znajdziesz w przewodnikach. Miejsca magiczne!
czytaj więcej
Owoce morza na Teneryfie
Na Teneryfie spróbujesz wyśmienitych owoców morza (kalmary, ośmiornice, krewetki, homary, małże i kraby). Kuchnia Teneryfy jest prosta i zawsze z najl...
czytaj więcej
Warto wiedzieć - zobacz więcej

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: teneryfa.com.pl!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!