Teneryfa - oceny wg. turystów:
średnia 0.05 na podstawie 20 opinii

Park Narodowy el Teide

Największy i najbardziej imponujący z Parków Narodowych Teneryfy – el Teide, to bez wątpienia obowiązkowy punkt w planie wizyty na tej niezwykłej kanaryjskiej wyspie. Pełen kraterów, wulkanów i charakterystycznych dla tego rodzaju miejsc rzek skamieniałej lawy oraz innych form wulkanicznych sprawia, że jego wyjątkowy krajobraz pobudza wyobraźnię.

Znajdujący się w sercu Parku Narodowego wulkan Teide wznosi się na wysokość  3 718 metrów, czyniąc go doniosłym i bardzo charakterystycznym punktem widocznym z daleka.


Turyści mogą liczyć tutaj na bardzo komfortowe warunki zwiedzania, bowiem dostępne są tutaj łatwe podejścia przecinające cały park, centra turystyczne pełne ciekawych atrakcji, pozwalające poznać sekrety parku oraz na zaznanie wypoczynku przed dalszą wyprawą.

Można również skorzystać tutaj z licznych punktów widokowych, dzięki którym każdy ma szansę podziwiać całą panoramę parku, rozległą sieć szlaków i niezwykłą przyrodę, która powala na kolana.

Chętni mogą również skorzystać z hotelu Parador Nacional de Las Cañadas del Teide, bądź postawić na nocleg pełen przygód w schronisku Altavista, które zlokalizowane jest na 3 270 m n.p.m.


Park Narodowy el Teide to cud przyrodniczy świata, który pomimo swojej tajemniczości, jest dostępny dla każdego, a jako skarb geologiczny, zachwyca nie tylko turystów, ale przede wszystkim naukowców, którzy licznie przybywają poznawać jego niezwykłości. Niesamowite formacje stworzone z zastygłej lawy, imponujące kolory skał, fascynujące miejsca erozji czy minerały w niezwykłych kształtach sprawiają, że „eksponaty” parku zapierają dech w piersiach. Na wiosnę, można nacieszyć tutaj wzrok i węch ogrodami kwiatów, które w wulkanicznym otoczeniu prezentują się wprost magicznie. 

Ten położony w sercu Teneryfy Park Narodowy jest największym, ale również najstarszym ze wszystkich czterech parków, jakie możemy podziwiać na Wyspach Kanaryjskich. Warto wiedzieć, iż w 2007 roku Park Narodowy Teide został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co podkreśla jego bogactwo i niezwykłe znaczenie. 
Warto zobaczyć
Wycieczka na La Gomerę

La Gomera to malutka wysepka oddalona o niespełna 35 kilometrów od Teneryfy. Jest to wymarzone miejsce dla miłośników spokoju i ciszy, bowiem obfituje ona w prehistoryczne, soczyście zielone lasy, rzadkie gatunki zwierząt, pełne spokoju plaże oraz strome falezy.

czytaj więcej
Los Gigantes

Nazwa Los Gigantes to chyba jedyne i najbardziej stosowne określenie dla tej niewielkiej miejscowości położonej w zachodniej części Teneryfy, opodal Santiago del Teide, a wszystko za sprawą ogromnych, skalistych klifów masywu Teno. Spadające do oceanu klify robią wprost niesamowite wrażenie...

czytaj więcej
Ogród zoologiczno-botaniczny Loro Parque

Jeżeli wybierasz się na Teneryfę z rodziną lub jesteś pasjonatem piękna przyrody, Loro Parque to punkt wyprawy, którego nie można pominąć. Ogromny kompleks obejmuje ponad 33 hektary, łącząc w sobie bajecznie piękną, egzotyczną roślinność, niezwykłe i rzadkie okazy zwierząt...

czytaj więcej
Góry Anaga
Miłośnicy trekkingu i pieszych wypraw z pewnością powinni odwiedzić Góry Anaga, które zlokalizowane w północno-wschodniej części Teneryfy urzekają pię...
czytaj więcej
El Medano
Na południowym krańcu Teneryfy, oddalone o niespełna 20 kilometrów od Playa de las Americas, znajduje się malownicze miasteczko El Medano. Położone w...
czytaj więcej
Warto zobaczyć - zobacz więcej
Warto wiedzieć
TOP 10 ATRAKCJI TENERYFY

Teneryfa to nie tylko gwarancja pogody przez 12 miesięcy w roku. To nie tylko leżenie na plaży. To nie tylko dobre jedzenie i świetne wino :)

Przedstawiamy TOP 10 atrakcji na Teneryfie, dla młodszych i tych trochę starszych. 

ENJOY!!!

czytaj więcej
101 odpowiedzi na popularne pytania o Teneryfie

Gdzie wypożyczyć samochód? gdzie polecany lekarz? gdzie zjeść najlepsze owoce morza? + 97 innych - zapraszamy !

czytaj więcej
Smaki Teneryfy

Czego spróbować podczas urlopu na Teneryfie?

Dla nas kuchnia Teneryfy jest jedną z najlepszych, to połączenie kuchni hiszpańskiej z kuchnią afrykańską i latynoamerykańska.

czytaj więcej
Atrakcje Teneryfy spoza przewodników
Przedstawiamy atrakcje, których nie znajdziesz w przewodnikach. Miejsca magiczne!
czytaj więcej
Owoce morza na Teneryfie
Na Teneryfie spróbujesz wyśmienitych owoców morza (kalmary, ośmiornice, krewetki, homary, małże i kraby). Kuchnia Teneryfy jest prosta i zawsze z najl...
czytaj więcej
Warto wiedzieć - zobacz więcej

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: teneryfa.com.pl!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!