Teneryfa - oceny wg. turystów:
średnia 0.05 na podstawie 20 opinii

LA GOMERA BUS


TERAZ W PAKIECIE TANIEJ! – Gran Tour & Masca + La Gomera Bus

La Gomera Bus – kompleksowe zwiedzanie dziewiczej i zielonej siostrzanej wyspy Teneryfy. 

Nasza wspólna przygoda rozpoczyna się o poranku, kiedy to z południowego portu znajdującego się na Teneryfie, czyli Los Cristianos wyruszymy luksusowym promem linii Fred Olsen do portu w San Sebastian na Gomerze. 

San Sebastian jako stolica wyspy i główny port przystankowy Krzysztofa Kolumba, zaskakuje swoim niepowtarzalnym i urokliwym wyglądem. Choć miasteczko to jest niewielkie, to pochwalić może się ono licznymi atrakcjami turystycznymi oraz ciekawymi miejscami, które koniecznie należy zobaczyć wybierając się w podróż na La Gomerę. 

Turyści znajdą tutaj między innymi stare domostwo, w którym swój wolny czas spędzał najsłynniejszy żeglarz na świecie oraz muzeum poświęcone historiom jego odbytych podróży. Oprócz tego, w miasteczku do dnia dzisiejszego uchowała się studnia z wodą, którą poświęcono odkrytą przez Kolumba Amerykę. 

Po zwiedzeniu miasteczka San Sebastian przystąpimy do objazdu wyspy, organizując przystanki na najpopularniejszych punktach widokowych – od urwistych wąwozów usypanych mnóstwem tarasowych poletek, nazywanych potocznie “barrancos” po niewielkie wioski zlokalizowane u podnóży gór i wzniesień, gdzie w dalszym ciągu żyją mieszkańcy wyspy La Gomera.


Kolejnym punktem zaplanowanej wycieczki jest odbycie wizyty w najstarszym na świecie lesie laurowo-wrzosowym, na którego terenie rośnie ponad 400 gatunków urodziwych gatunków roślin i krzewów. Obecnie las ten częścią Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Uczestnicy wyprawy podziwiać będą mogli tutaj między innymi stare drzewa laurowe oraz potężne wrzośce sięgające kilkunastu metrów, które otulone mgłą nadają temu miejscu nieco magicznej i niepokojącej aury. 

Po południu wszyscy razem zjemy pyszny lunch, w restauracji “Las Rosas”, która położona jest w niezwykle malowniczej okolicy. Posiłek połączony będzie z demonstracją języka gwizdanego, którym kiedyś posługiwali się rdzenni mieszkańcy Wysp Kanaryjskich – tzw. ”Guanches”. Ta oryginalna i nietypowa forma porozumiewania się przy pomocy dźwięku przetrwała jako jeden z elementów tradycji i kultury ich przodków. 

Podczas dalszej podróży, zrobimy sobie mały przystanek w ogródku bananowym, by na własne oczy zobaczyć i przekonać się, jak wygląda uprawa owoców takich jak banany, mango, papaje oraz avocado. 

----------------------------------------------------------------

Wycieczki odbywają się wyłącznie we wtorek.

Cena wycieczki obejmuje:

  • Transport.
  • Obsługę polskojęzycznego przewodnika lokalnego.
  • Lunch.
  • Podróż promem linii Fred Olsen Express
  • Pełny pakiet ubezpieczeniowy od NNW i OC.

Cena za dziecko:

  • Dzieci w wieku o 0-3 lat GRATIS.
  • Dzieci w wieku od 4 do 12 lat płacą 40€.
  • Dzieci powyżej 12 lat płacą stawkę za osobę dorosłą.

Uwagi: Na wycieczkę konieczne jest zabranie dowodu tożsamości

Jak się ubrać? Na wycieczkę polecamy zabrać sweter/kurtkę (zimą: długie spodnie, ciepły sweter i kurtkę), w lasach laurowych bywa wilgotno, a na punktach widokowych wietrznie.Warto zobaczyć
Wycieczka na La Gomerę

La Gomera to malutka wysepka oddalona o niespełna 35 kilometrów od Teneryfy. Jest to wymarzone miejsce dla miłośników spokoju i ciszy, bowiem obfituje ona w prehistoryczne, soczyście zielone lasy, rzadkie gatunki zwierząt, pełne spokoju plaże oraz strome falezy.

czytaj więcej
Los Gigantes

Nazwa Los Gigantes to chyba jedyne i najbardziej stosowne określenie dla tej niewielkiej miejscowości położonej w zachodniej części Teneryfy, opodal Santiago del Teide, a wszystko za sprawą ogromnych, skalistych klifów masywu Teno. Spadające do oceanu klify robią wprost niesamowite wrażenie...

czytaj więcej
Ogród zoologiczno-botaniczny Loro Parque

Jeżeli wybierasz się na Teneryfę z rodziną lub jesteś pasjonatem piękna przyrody, Loro Parque to punkt wyprawy, którego nie można pominąć. Ogromny kompleks obejmuje ponad 33 hektary, łącząc w sobie bajecznie piękną, egzotyczną roślinność, niezwykłe i rzadkie okazy zwierząt...

czytaj więcej
Góry Anaga
Miłośnicy trekkingu i pieszych wypraw z pewnością powinni odwiedzić Góry Anaga, które zlokalizowane w północno-wschodniej części Teneryfy urzekają pię...
czytaj więcej
El Medano
Na południowym krańcu Teneryfy, oddalone o niespełna 20 kilometrów od Playa de las Americas, znajduje się malownicze miasteczko El Medano. Położone w...
czytaj więcej
Warto zobaczyć - zobacz więcej
Warto wiedzieć
TOP 10 ATRAKCJI TENERYFY

Teneryfa to nie tylko gwarancja pogody przez 12 miesięcy w roku. To nie tylko leżenie na plaży. To nie tylko dobre jedzenie i świetne wino :)

Przedstawiamy TOP 10 atrakcji na Teneryfie, dla młodszych i tych trochę starszych. 

ENJOY!!!

czytaj więcej
101 odpowiedzi na popularne pytania o Teneryfie

Gdzie wypożyczyć samochód? gdzie polecany lekarz? gdzie zjeść najlepsze owoce morza? + 97 innych - zapraszamy !

czytaj więcej
Smaki Teneryfy

Czego spróbować podczas urlopu na Teneryfie?

Dla nas kuchnia Teneryfy jest jedną z najlepszych, to połączenie kuchni hiszpańskiej z kuchnią afrykańską i latynoamerykańska.

czytaj więcej
Atrakcje Teneryfy spoza przewodników
Przedstawiamy atrakcje, których nie znajdziesz w przewodnikach. Miejsca magiczne!
czytaj więcej
Owoce morza na Teneryfie
Na Teneryfie spróbujesz wyśmienitych owoców morza (kalmary, ośmiornice, krewetki, homary, małże i kraby). Kuchnia Teneryfy jest prosta i zawsze z najl...
czytaj więcej
Warto wiedzieć - zobacz więcej

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: teneryfa.com.pl!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!